Ostatni turniej z cyklu „Puchar Zimy” kat. ŻAKI – 01.03.2020

Kolejna sportowa niedziela w wykonaniu LKS Przecieszyn
Dzisiaj 2 nasze grupy wystąpiły w Turnieju o Puchar Zimy w Rajsku, Młodziki oraz Żaki.

Żaki rozegrały w turnieju 4 mecze.

Zaczęliśmy od meczu z Pogórzem Gierałtowice, mecz był wyrównany, najpierw drużyna z Gierałtowic strzeliła nam bramkę na 1:0, po kilku minutach to my cieszyliśmy się ze strzelonej bramki Kamila Korczyka, który wyrównał na 1:1. Nasi zawodnicy dzielnie walczyli na boisku do końca ale to przeciwnicy po raz 2 trafili do naszej siatki i wynik meczu zakończył się 2:1.

W drugim meczu przyszło nam się zmierzyć z SP Brzeszcze, bardzo dobrze weszliśmy w początkową fazę spotkania, dzięki czemu szybko strzeliliśmy bramkę na 1:0 ( gol Kamila ). W tym meczu widać było determinację i chęć zwycięstwa u naszych piłkarzy, strzeliliśmy jeszcze 2 brami, zdobyte przez Igora Tobiasza i Tomka Czajkę, wygrywając pewnie ten mecz 3:0. Cieszy wynik, bo dla drużyny Żaków było to pierwsze zwycięstwo z drużyną SP Brzeszcze.

3 mecz graliśmy ze zwycięzcami turnieju Koroną Harmęże. Za bardzo się otworzyliśmy od początku spotkania, brakowało też składnych akcji i oddaliśmy mało strzałów na bramkę, za to przeciwnicy pewnie nas wypunktowali strzelając nam 3 bramki i przegraliśmy mecz 3:0.

Ostatnie spotkanie rozegraliśmy przeciwko LKS Jawiszowice, dobra gra w obronie, mądre wyprowadzanie piłki oraz interwencje bramkarza Nikodema pozwoliły nam na remis z drużyną z Jawiszowic. Najpierw to przeciwnicy strzelili nam bramkę, po zagapieniu się naszych obrońców i bramkarza ale w dobrym stylu wróciliśmy do spotkania strzelając bramkę na 1:1 ( gol Kamila ). Widać było u nas już lepszą grę oraz próby zagrożenia bramce rywala. Na szczeblu turniejowym był to nasz pierwszy remis z drużyną z Jawiszowic, cieszy postęp

Ogólnie turniej na plus ale mamy jeszcze dużo do poprawy, częsty brak koncentracji i błędy w ustawieniu powodują u nas stratę bramki. Poprawiamy pewność siebie na boisku i chęć grania jeden na jeden z przeciwnikiem, czego nam do tej pory brakowało.

Tabela Turnieju:
1. Korona Harmęże ( 9 punktów )
2. LKS Jawiszowice ( 7 punktów )
3. SP Brzeszcze ( 6 punktów )
4. LKS PRZECIESZYN ( 4 punkty )
5. Pogórze Gierałtowice ( 3 punkty )

Nasi piłkarze pozytywnie zakończyli cykl Turniejów o Puchar Zimy, na koniec każdy uczestnik dostał pamiątkowe medale.

Wystąpiliśmy w składzie:
Miłosz Bandzera, Igor Biernat, Kuba Drzyzgiewicz, Kamil Korczyk, Tomek Czajka, Igor Tobiasz, Nikodem Krzemień
Trener: Wojtek Biernat.

Obraz może zawierać: 8 osób, ludzie uprawiający sporty i spodenki

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie uprawiający sporty i boisko do koszykówki

Obraz może zawierać: 5 osób, ludzie siedzą i buty

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie uprawiający sporty i boisko do koszykówki

Obraz może zawierać: 2 osoby, boisko do koszykówki i w budynku

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie uprawiający sporty i boisko do koszykówki