Kolejne rozgrywki z cyklu o Puchar Zimy – kat. Orlik – Rajsko 23.02.2020

Bardzo intensywny czas dla naszych Orlików, w piątek grali na wymagającym turnieju w Kozach, dzisiaj wyszli na mecze w kolejnym turnieju o Puchar Zimy w Rajsku.

Po raz kolejny 1 mecz przyszło nam zagrać z SP Brzeszcze, wiedzieliśmy że na sam początek dostajemy wymagającego przeciwnika. Podeszliśmy do meczu w bojowych nastrojach, po zaciętej rywalizacji, dobrych interwencjach naszego bramkarza oraz bramce strzelonej przez Oskara Błazenka po raz pierwszy nasze Orliki zremisowały z SP Brzeszcze wynik 1:1, super w obronie spisali się Weronika Andruszko i Tomek Czajka.

2 mecz graliśmy z Pogórzem Gierałtowice, mimo ze to my kontrolowaliśmy spotkanie, to przeciwnik dobrze bronił i kilka razy zagroził naszej bramce. Przy stanie 0:0 przeciwnicy dostali rzut karny, emocje były niesamowite ale nasz bramkarz Kamil kapitalną interwencją obronił silny strzał. Później graliśmy bardziej stanowczo i po golach Kuby Adamskiego i Oskara Błazenka wygrywaliśmy 2:0. Niestety Piłkarze Pogórza nas skontrowali i strzelili bramkę, ostatecznie wygraliśmy 2:1.

W 3 meczu po pozytywnych dwóch występach zbyt pewni siebie wyszliśmy na spotkanie z Koroną Harmęże. Mecz był wyrównany i pod naszą bramą jak i rywala było kilka sytuacji bramkowych, natomiast to nasi przeciwnicy pewnie wypunktowali nasze błędy wygrywając z nami 2:0

Ostatni mecz zagraliśmy z LKS Jawiszowice (zwycięzcami turnieju). I w tym meczu zabrakło zdecydowania i walki. Nasi piłkarze oddali pole rywalowi, który po skutecznych akcjach strzelił nam 3 bramki, niestety nie udało nam się strzelić nawet honorowej brami, a szkoda bo mogliśmy zająć 3 miejsce w turnieju. Mecz zakończył się 3:0

Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, widać chęć wygrywania w każdym meczu i złość po przegranych meczach, co denerwuje zawodników LKS Przecieszyn ale cieszy trenera, bo wie że to odpowiednie podejście. Musimy wiedzieć, że w sporcie są wygrane i przegrane chwile radości po wygranej i złości gniewu po przegranych meczach. Tego musimy się nauczyć, zmierzamy w dobrym kierunku, widać poprawę, nasze najmłodsze drużyny zaczynają się powoli liczyć wśród naszych lokalnych rywali i poza granicami naszej gminy, to bardzo cieszy dużo dużo pracy przed nami a wiele wysiłku, który przynosi efekty jest również za nami

W naszym składzie zagrali:
Kamil Nowak, Zuza Wicher, Igor Biernat, Kuba Adamski, Miłosz Bandzera, Oskar Błazenek, Tomek Czajka, Weronika Andruszko.
Trener: Wojtek Biernat

Tabela Turnieju:
1. LKS Jawiszowice 10 punktów
2. SP Brzeszcze 8 punktów
3. Korona Harmęże 4 punkty
4. LKS PRZECIESZYN 4 punkty
5. Pogórze Gierałtowice 1 punkt

Obraz może zawierać: 8 osób, ludzie uprawiający sporty, boisko do koszykówki, buty i spodenki