Turniej w Kozach – 21.02.2020

W piątek 21.02.2020  nasi dzielni zawodnicy wyjechali na fantastycznie zorganizowany turniej do Kóz.
Nasza drużyna składała się z piłkarzy z naszych grup Żaki i Orliki, turniej był mieszanym rocznikiem 2010, 2011 i młodsi.

Organizator przywitał każdą drużynę pysznymi kanapkami, ciastkami, ciastami, herbatką oraz kawusią.

Zawodnicy LKS Przecieszyn rozegrali 5 spotkań, w turnieju brało udział 6 drużyn.

Soła Kobiernice, drużyna z okolic Bielska-Białej w pierwszym meczu sprawiła nam wiele kłopotów i pokazali bardzo wysoki poziom. Był to dla nas ciężki mecz, początek był dla drużyny Kobiernic strzelając nam bramkę na 1:0. Później nasi zawodnicy się przebudzili i przejmowali inicjatywę, mieliśmy 2 słupki, wiele strzałów na bramkę, ostatecznie strzelając gola, bramkę strzeliła nasza zawodniczka Zuza Wicher. W końcówce spotkania uratował nas wielokrotnie nasz bramkarz Kamil oraz słupek naszej bramki

2 mecz zagraliśmy z drużyną KS Chełmek i bardzo chcieliśmy się zrewanżować za przegraną (6:0) na turnieju w Katowicach.
Nasi zawodnicy wyszli na ten mecz bardzo zdeterminowani i mieli wiele okazji do strzelenia bramki ale też dużo szczęścia przy naszej bramce, której strzegł dzielnie Kamil Nowak.
Dopięliśmy swego i zrewanżowaliśmy się Chełmkowi wygrywając 1:0 po bramce Oskara Błazenka.

3 mecz zagraliśmy z organizatorem turnieju UKS Kozy II, to miał być dla nas mecz o 3 punkty ale ciężko było nam stwarzać sobie sytuacje strzeleckie. Piłka wyraźnie nie chciała nas słuchać, do tego dobrze przeszkadzający przeciwnik, który strzelił nam bramkę na 1:0. Mecz był wyrównany i obie drużyny przeważnie toczyły walkę w środku pola, w końcu nasz bramkarz Kamil wziął sprawy w swoje ręce i pięknym uderzeniem z za połowy pokonał bramkarza drużyny przeciwnej dając nam remis w tym meczu.

Poraz kolejny przyszło nam się zmierzyć z organizatorem turnieju UKS Kozy I (zwycięzca turnieju) w naszym 4 meczu. I był to nasz najlepszy mecz, jaki rozegraliśmy na turnieju. Wiedząc, że zostały nam tylko 2 mecze musieliśmy zrobić wszystko aby urwać punkty liderowi tabeli. Zagraliśmy świetnie ! Składne akcje, dobry presing, prowadzenie gry po naszej stronie i choć wygrywaliśmy po bramce strzelonej przez naszą zawodniczkę Weronikę Andruszko to po kontrze i jednym naszym błędzie przeciwnicy strzelili nam 2 bramki, starania o remis były do końca meczu ale przegraliśmy jeden jedyny mecz na turnieju ze zwycięzcą turnieju.

5 ostatni mecz był dla nas meczem o wszystko 4 drużyny miały podobny bilans punktowy i walczyły o zajęcie 2, 3, 4 i 5 miejsca w tabeli, wszystko zależało od wyników poszególnych meczów. Wiedzieliśmy że musimy dać z siebie wszystko i na początku tak właśnie było na początku meczu starając się ze wszystkich sił strzelić gola Zgodzie Malec, natomiast to właśnie przeciwnicy trafili do naszej siatki. Było to dla nas zimnym prysznicem bo walczyliśmy o 2, 3 albo 4 miejsce w tym meczu. Natomiast po krótkiej chwili zawodnicy z Malca strzelili nam 2 bramkę i już cięzko było dogonić wynik. Ale nie dla naszych piłkarzy z LKS Przecieszyn dzielnie walczyli do końca i zdobyliśmy gola na 2:1 strzelonego przez Oskara Błazenka. Końcówka meczu była nerwowa bo wiedzieliśmy, że przy takim wyniku mimo naszej dobrej postawy w całym turnieju możemy zając 5 miejsce. Graliśmy do końca i w ostatnich sekundach meczu pięknym strzałem pod poprzeczkę ponownie popisał się Oskar Błazenek ! Wywalczyliśmy remis 2:2. W tym meczu wygrana dała by nam 2 miejsce, remis dał nam 4 miejsce tuż za podium Dziękujemy naszym piłkarzom !!!

Nasi zawodnicy spisali się naprawdę świetnie widać, zaangażowanie, chęć gry, wolę walki i poprawę umiejętności naszych piłkarzy !
Zawodnicy LKS Przecieszyn odebrali zasłużone medale oraz nasz bramkarz Kamil Nowak otrzymał Puchar za najlepszego zawodnika w naszej drużynie.

Klasyfikacja końcowa:

1. UKS Kozy I (15 pukntów)
2. Soła Kobiernice (8 punktów)
3. Zgoda Malec ( 7 punktów)
4. LKS PRZECIESZYN ( 6 punktów )
5. KS Chełmek ( 3 punkty )
6. UKS Kozy II (2 punkty)

Wystąpiliśmy w składzie:
Kamil Nowak, Weronika Andruszko, Zuza Wicher, Igor Biernat, Tomek Czajka, Igor Tobiasz oraz gościnnie pomogli nam zawodnicy ze Skidzinia Oskar, Mieszko i Kuba, dziękujemy
Trener: Wojtek Biernat.
Wspierał nas trener naszych młodzików: Sebastian Nowak

Obraz może zawierać: 6 osób, boisko do koszykówki

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie uprawiający sporty i boisko do koszykówki

Obraz może zawierać: 20 osób

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie uprawiający sporty i boisko do koszykówki

Obraz może zawierać: 10 osób, ludzie uprawiający sporty i boisko do koszykówki

Obraz może zawierać: 10 osób, boisko do koszykówki